Google ve Levis'tan 'Akıllı Ceket' Geliyor

Google ve Levis'tan 'Akıllı Ceket' Geliyor

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Google I/O Geliştirici Konferansı’nda Google tarafından akıllı, bağlantı özellikli kot ceketler tanıtılmıştı. Daha çok bisiklet tutkunları için hazırlanan bu giysiler artık son hâliyle tanıtılırken, satışlar da bu hafta Çarşamba günü başlayacak ve 350 dolar fiyat etiketi konulacak.

Ünlü kot markası Levis ile işbirliğine giden Google, yeni akıllı ceketlerde kendi teknolojisini kullanıyor ve ürünün içine dokunmatik sensörler yerleştiriyor. Levis ve Google ortaklığıyla hazırlanan bu giyside aramalara yanıt verebilir, mesaj alabiliyor, sesi ayarlayabiliyor ve hatta Google Haritalar’da dahi gezinebiliyorsunuz.

Jest ve mimiklerle çalışan akıllı Levi’s Commuter Trucker ceket aynı zamanda müzik çalmaya, yön tarif etmeye veya gelen mesajları okumaya Venüsbet da izin veriyor. Merakla beklenen ürün, Google yapımı olmasına rağmen Android’in yanı sıra iOS işletim sistemleriyle de uyumlu olarak çalışıyor.

Hem Akıllı, Hem Yıkanabilir Ceket


Levis’ın web sitesinde yer alan bilgilere göre, manşetin üzerinde yer alan etiket çıkarıldığında ceketin tamamı tıpkı normal bir kot ürün gibi çamaşır makinesinde de yıkanabiliyor.

Commuter Trucker adı verilen akıllı ceket, Çarşamba gününden itibaren seçilmiş bazı bölge ve mağazalarda satışa çıkacak. Önümüzdeki hafta ise hem online ortamda, hem de Levis mağazalarında yer alacak.

Google ve Levis, gelecekteki çalışmalarına dair ise henüz ayrıntı vermedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER