Ford Microsoft'un HoloLens'iyle Araba Tasarlıyor

Ford Microsoft'un HoloLens'iyle Araba Tasarlıyor

Geçtiğimiz yıl Microsoft üretimi HoloLens yavaş yavaş yaygın şekilde sektöre girdi. NASA, Volvo, Lowe’s, Audi ve Volkswagen gibi dev markalar – kurumlar çeşitli sebeplerden HoloLens’i test ederken, şimdi de Ford Microsoft’un gözlüğünün kullanım alanını genişletmeyi planlıyor. HoloLens Ford tasarımcıları tarafından arabaların, kamyonların ve SUV’ların hızlı şekilde yeniden modellenmesinde kullanılacak. Bu sayede geleneksel yaklaşım olan kilden tasarım yerine, tasarımcılar var olan fiziksel araç üstündeki değişiklikleri doğrudan görebilecek.

Kil Modellere Son


Ford aslında şu an hâlâ kil modellemeler kullanıyor fakat HoloLens arttırılmış 3D gerçeklik modeller kullanacak ve böylece her bir tasarım prototipini kille yapmak derdinden kurtulacak. HoloLens şimdiye kadar çeşitli alanlarda kullanılırken, bu muhtemelen aralarında en ilginç Limanbet olanlardan bir tanesi. Üstelik Ford müşterileri hiçbir zaman sistemin nasıl işlediğini göremeyecek ve sadece çalışanlar kullanacak. Aynı zamanda başka şirketler de HoloLens’i deneme – eğitim amaçlı farklı amaçlarla tıpkı VR gibi kullanıyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=3QyA7HhIYkg

Microsfot, 3 Ekim 2017 tarihinde Amerika’nın San Francisco şehrinde Windows Mixed Reality çıkış etkinliğini düzenlemeyi planlıyor. Burada bir HoloLens halefi duymayı beklemiyoruz ama Microsoft’un Windows Mixed Reality başlıklarına hangi uygulamalar ve oyunların geleceğine dair fikir edinebiliriz.

Mixed Reality Dell, Acer, HP, Lenovo ve Asus gibi markalar tarafından üretilirken, en ucuzu ise 299 dolardan başlıyor. Mixed Reality başlıklar 17 Ekim’de resmen satışa çıkacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER