Elon Musk'a Göre Tesla Roadster Uçan Otomobil Olabilir

Elon Musk'a Göre Tesla Roadster Uçan Otomobil Olabilir

Köklerini 2008 yılında tanıtılan Roadster modeli geliştirilerek geçtiğimiz ay Tesla tarafından tekrardan otomobil dünyasının beğenisine sunuldu. Ancak bu kez Tesla'nın kurucusu Elon Musk bu model ile ilgili oldukça iddialı!

0'dan 100km/h hıza 1.9 saniye gibi rekor hızda ulaşan Tesla Roadster için Elon Musk, bunun standart paket olduğunu ve eklenecek bazı opsiyonlarla birlikte daha fazla performans elde edilebileceğini belirtirken "Bunun standart model performansı olduğunu belirtmeliyim. Otomobili başka bir seviyeye taşıyacak, özel bir opsiyon paketi olacak" ifadeleri ile resmen uçan bir otomobilin ilk sözel temelini atmış oldu.

Elon Musk yaptığı açıklamaların devamında Roadster modeline ilerki zamanda kısıtlı uçabilme yeteceği kazandırabileceklerini de belirtti.

Resmi Twitter hesabından gönderdiği tweet ile gelecek nesil Roadster'in kısa mesafeli uçuş özelliği kazanacağını söylemediğini ancak belki yapılabileceğinin altını çizdi.
Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla'nın geliştirdiği otonom sürüş ve icatları ile yakın zamanda uçan otomobil projesi ortaya çıkacaksa, bu projenin sahibinin Tesla olması hiç şaşırtıcı olmayacaktır.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER