Dönemin En Büyük Asteroidi Dünya'yı Teğet Geçecek

Dönemin En Büyük Asteroidi Dünya'yı Teğet Geçecek
NASA, uzun süredir izlediği asteroidin sonunda dünyaya yaklaşacağını ve gezegenimiz üzerinden geçeceğini açıkladı. Uzmanlara göre tehlike bulundurmayan ve teğet geçecek olan asteroid ile ilgili halk oldukça korkunç teoriler üretiyor ancak bununla ilgili endişeye mahal verilmemesi gerektiği, pek çok kaynak tarafından açıklanıyor. Florence adı verilen asteroid, aslına bakarsanız bir mini gezegen olarak karşımıza çıkıyor ve uzun süredir NASA uzmanları tarafından izleniyor.

Daha önce pek çok asteroid dünya üzerinden geçmiş, ancak hiçbiri Florence kadar büyük olmamıştı. Florence, tam 4.4 kilometre yarı çapında ve bu dünyaya çarpması durumunda İlbet epey büyük hasar oluşturacağı anlamına gelebiliyor. Baktığımızda, NASA takip programı tarafından takip edilen bu asteroit ile ilgili pek çok rapor, saatlik olarak yetkililere sunuluyor.

Ne Zaman Dünyadan Geçecek?


Florence’in 1 Eylül’den itibaren dünyaya yaklaşacağı hesaplandı. Dünyadan takriben 7 kilometre uzakta olarak gezinecek Florence için o güne özel bir takip sistemi geliştiriliyor.

Son dönemde hem uzay filmleri aracılığıyla hem de bilim kurgu teorileri aracılığıyla uzaylılar hakkında pek çok şey duymaktayız. Sizler, Florence hakkında kötü teoriler üretenlerden misiniz? Yoksa, Florence’in dünyaya zarar vermeyeceğini düşünüyor musunuz?

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2017, 02:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER