Boston Dynamics Tarafından Geliştirilen Robot Köpek SpotMini Satışa Çıkıyor

Boston Dynamics Tarafından Geliştirilen Robot Köpek SpotMini Satışa Çıkıyor
Bilim ve teknoloji alanında oldukça fazla çalışmalara imza atmış olan Boston Dynamics tarafından geliştirilen SpotMini isimli robot köpek, önümüzdeki yıldan itibaren satışa çıkıyor.

Robot köpek SpotMini ile ilgili videolar ve görsellere muhtemelen internet bilim dünyasıyla ilgilenen çoğu kişi daha önce rastlamıştır. Geçtiğimiz yıl resmi olarak duyurulan SpotMini, yüksek maliyeti nedeniyle satışa sunulmak için uygun olmamıştı. Üzerinde çalışmaların sürdürülmesiyle Boston Dynamics tarafından maliyetin 10 kat aşağı çekilebildiği ve bu durumun Betlike da bu robot köpek için fiyat konusunda da oldukça ideal bir rakama yansıyacağı duyuruldu.Maliyet üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda SpotMini robot köpeğinin özelliklerinde nasıl bir değişiklik yapıldığı bilinmiyor. Ancak teknolojinin gelişimi ve bilim adına yapılan çalışmaların bir ürünü olarak görülen bu çalışma, robotik çalışmalar arasında yeni bir referans olacaktır.

Yaklaşık olarak 30 kg ağırlığa sahip olan SpotMini tek şarj ile 90 dakika çalışma süresi bulunduruyor. 2019 yılında ilk sahiplerini karşılayacak olan bu robot köpeklerin ilk aşamada 100 adet satılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER