Arttırılmış Gerçeklik Firması Skully Yeniden Doğuyor

Arttırılmış Gerçeklik Firması Skully Yeniden Doğuyor

Arttırılmış gerçeklik teknolojili motorsiklet kaskları üreten Skully, 2016 yılının Temmuz ayında batmıştı. Bunun da en büyük sebebi eski CEO Marcus Weller’in yatırımcılardan gelen teklifleri reddetmesiydi. Şimdi ise daha önce Skully e-posta listesine abone olanlara bir yazı gönderildi ve yeni şirketin SKULLY Technologies adı altında kaskları geri getireceği duyuruldu.

Ivan Contreras ve Rafael Contreras iki kuzen ve aynı zamanda da şirketin yeni kurucuları. İkili gönderdikleri e-postada şirketi satın aldıklarını ve tekrar Atlanta Georgia’da konuşlandırdıklarını dile getirdiler.

Görünüşe göre Contreras kardeşler daha önce de çeşitli kapanmış şirketleri yeniden hayata döndürmüştü. Bunların arasında elektrikli bisiklet firması TORROT da bulunuyordu. Her ne kadar isim konusunda çeşitli söylentiler olsa da, görünüşe Jokerbet göre firmanın adının yine SKULLY olarak kalmasına karar kılınmış.

Yeni Yönetim Ne Yapacak?


Peki eski şirketten kask satın alanlara veya bağış yapanlara ne olacak? SKULLY Technologies, mağdur olan müşterilere para ödemesi yapmayacak fakat çok sayıda mühendisle çalışmaları yürüttüklerini, daha önce ortaya çıkan hayal kırıklığını da ortadan kaldıracaklarını dile getirdi.

Skully, ilk olarak 2014 yılında bir Indiegogo projesi olarak ortaya çıkmıştı ve ‘Dünyanın En Zeki Motorsiklet Kaskı’ olarak tanıtılmıştı. Sadece 250 bin dolar istemesine rağmen proje 2.5 milyon dolar toplayarak adeta rekor kırmıştı ve destek büyüktü. Fakat bekleneni bir türlü verememiş, piyasaya çıkamamıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 20:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER