Apple'ın Yenilenebilir Enerji Kullanımı Rakiplerini Solladı

Apple'ın Yenilenebilir Enerji Kullanımı Rakiplerini Solladı

Teknoloji devi Apple, yenilenebilir enerji kullanımı için %100'lük hedefine ulaşmayı başardı. Firmanın tesislerinin enerji ihtiyacının %100'lük bölümünün yenilenebilir enerjiyle desteklendiği açıklandı. Böylece bu alanda yaptığı yatırımların meyvesini alan Apple, temiz enerji hayaline de ulaşmış oldu.

2016 yılında yayınlanan raporda Apple'ın %96 oranında yenilenebilir enerji kullanımı, bu alanda yapılan yatırımlarla birlikte yüzde yüz seviyelerine kadar yükseltildi. Her ne kadar %100 terimi tüm enerji kaynağının yenilenebilir enerji ile üretildiğini ifade etse de ülkeler bazında bu durum ele alındığında birçok ülkedeki satış ofislerinin bu oranı Kaçak Bahis bir miktar aşağıya çektiği düşünülebilir.

Apple'ın raporlarında yer alan bilgilere göre şirketin dünya çapında faaliyet gösteren 25 yenilenebilir projesinin olduğu açıklandı. Bu projlerden 626 megawatt değerinde güç üretiliyor. Bunlara eklenecek yeni 15 proje ile ise toplamda 1.4 gigawatt değerinde enerjinin üretilmesi hedefleniyor.Tim Cook tarafından yapılan açıklamada Apple'ın dünyayı bulduğundan daha iyi bir halde bırakmaya kararlı olduğu, yıllarca süren çalışmalarının ardından yenilenebilir enerji noktasında önemli bir noktaya geldikleri için gururlu oldukları belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 01:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER