Amazon Yapay Zeka Sistemli Ev Robotu İçin Kollarını Sıvadı

Amazon Yapay Zeka Sistemli Ev Robotu İçin Kollarını Sıvadı

Amazon'un yapay zekalı Alexa asistanı sonrasında yeni bir yapay zeka teknolojisi ile donatılan ev yardımcısı üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Özellikle dijital sesli asistanlar alanında kendisini bir hayli geliştiren Amazon'un bu kez ev işlerine yardımcı olabilecek bir ev robotu üzerinde çalışmalarını hızlandırdığı belirtildi.

Peki Amazon tarafından geliştirilecek olan ev robotu kullanıcılarına neler vaadedecek? Özellikle mekanik güç gerektiren işlerde kullanılacağı düşünülen yeni ev robotu ile ev işlerinin programlanması planlanıyor.

Henüz tam olarak hangi işleve yardımcı olacağı belirtilmeyen Casinoslot bu ev robotunun mekanik işlemlerden sözlü destekle kullanıcısına yardımcı olmanın yanında akıllı telefonlarla da tam bir uyum içinde olması bekleniyor.Aynı zamanda ev içinde çocuklara da ev ödevlerinde bilgi kaynağı olabileceği düşünülen bu ev robotları geliştirilmeye açık bir proje olarak karşımıza çıkabilir. Vesta kod adı ile geliştirilmekte olan bu ev robotu projesinin Amazon Ar-Ge merkezi olan Lab126 tarafından üretileceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 00:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER