YouTube TV'ye Picture-in-Picture Desteği Geliyor

YouTube TV'ye Picture-in-Picture Desteği Geliyor

Google’ın YouTube TV uygulamasına yeni bir güncelleme gelirken, artık Nougat ya da Oreo sürümüne sahip Android işletim sistemli akıllı telefonlarda picture-in-picture (resim içinde resim) modu da kullanılacak.

YouTube TV Giderek Gelişiyor


Google, YouTube TV’yi ilk olarak geçtiğimiz Şubat ayında duyurmuştu ve servisi de Nisan ayında başlatmıştı. Fakat sadece Amerika’nın beş büyük şehrinde aktif durumdaydı. YouTube TV’nin asıl amacı kablolu televizyonları geride bırakmak olurken, ABC, Fox, CBS, CW, NBC, Disney, ESPN ve 40’ın üzerinde farklı ve popüler kablolu TV kanalını ayda 35 dolara sunuyordu. Bu kanallar altı hesaba kadar aktif olurken, aynı anda üç farklı cihazdan da izlenebiliyor.

Çıkışından beri Google giderek servisi genişletti ve Pashacasino ABD’nin yarısına sundu. Hatta akıllı televizyonlar, oyun konsolları ve yayın cihazları için de özel bir uygulama çıkarttı. Açıkçası Android 8.0 Oreo işletim sisteminin en göze çarpan özelliği picture-in-picture modu olduğu için YouTube TV’ye de bunun desteği gelmesi oldukça mantıklı.

Aynı Özellikler Mevcut


Özelliğin kullanımı ise oldukça basit. Sadece program oynarken home tuşuna basıyorsunuz ve diğer işlemlerinizi yaparken televizyon açık kalmaya devam ediyor. Aynı zamanda PIP modunda geri sarma, ileri sarma ve durdurma gibi özellikler de yer alıyor.

YouTube TV, son olarak uzun bir aradan sonra tekrar Amazon Show’a gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 21:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER