Yeni iMac Pro'da 'Hey Siri' Olabilir

Yeni iMac Pro'da 'Hey Siri' Olabilir

Geçen yıl çıkan macOS Sierra ile birlikte, Apple sanal asistanı Siri’yi laptop ve masaüstü bilgisayarlara da getirmişti fakat görünüşe göre işleri bir adım daha ileri taşıyacak, iMac Pro’da da ‘Hey Siri’ sesli komut özelliği yer alacak.

iMac’lerde de Siri Zamanı


Bir diğer deyişle, yeni iMac Pro’da sanal asistanla konuşmak için tıklamak zorunda kalmayacaksanız ve doğrudan konuşarak istediğinizi yapabileceksiniz. Hatta söylenenlere göre A10 Fusion çipset sayesinde iMac Pro kapalı olsa dahi özellik çalışacak. Bu işlemci daha önce iPhone 7’de de kullanılmıştı.

Şu anda tüm bilgiler endüstrinin içinden isimler olan Jonathan Levin, Steve Troughton-Smith ve Guilherme Rambo tarafından verilirken, tabii Neyine ki Apple’dan net doğrulama gelene kadar emin olmamız zor.

Ayrıca A10 Fusion çipsetli, 8 çekirdekli Intel Xeon işlemci sayesinde muhtemelen iMac Pro da artık işlemleri çok daha hızlı şekilde gerçekleştirebilecek ve fazla güce ihtiyacı olmayacak. Ayrıca Hey Siri gibi mobil özelliklerin entegre edilmesi hoş olsa da, Face ID benzeri teknolojilerin yakın süre içinde iMac’lere geleceği düşünülmüyor.

Şu anda açıklanan bir şey yok fakat yeni iMac Pro muhtemelen Aralık ayında duyurulacak ve neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER