Yeni Asus ZenBook Pro Yapılmış En İnce ve Hızlı ZenBook Olacak

Yeni Asus ZenBook Pro Yapılmış En İnce ve Hızlı ZenBook Olacak

Asus UX550 kod numaralı yeni ZenBook Pro modelini duyururken, firmaya göre bu şimdiye kadar yapılmış en ince, en hızlı ve en hafif ZenBook Pro bilgisayar olacak.

Her ne kadar en hızlı ZenBook Pro ünvanı layık görülse de, teknik özellikler aslında o kadar da tepede gözükmüyor. Yedinci nesil bir Intel Core i7 işlemci mevcut fakat Intel sekizinci nesil işlemcilerini yakın zamanda çıkardı. Benzer şekilde Nvidia’nın GTX 1050 Ti ekran kartı da başarılı fakat artık Nvidia’nın daha güçlü GPU’ları mevcut. Ayrıca 15.6 inç ekranda daha yüksek çözünürlükler yerine 1080p panel kullanılması da hayal kırıklığı yaratıyor.
Sahabet
Diğer donanım özelliklerine gelirsek, 512GB PCIe SSD, 16GB RAM ve bir çift Tunderbolt 3 USB-C girişi yer alıyor. Aynı zamanda iki tane USB 3.1 Type-A portu da mevcut. Windows Hello’yu destekleyen parmak izi tarayıcısı da bilgisayara entegre durumda.

Hızlı Şarj Özelliği Var


Dikkat çeken yanı ise hızlı şarj teknolojisi olması ve bu da laptoplarda görmeye pek alışık olmadığımız bir durum. Asus’un iddialarına göre ZenBook Pro UX550’nin bataryası yüzde 60 seviyesine kadar sadece 4 dakika içinde şarj edilecek ve bu da günümüzde oldukça iyi bir rakam.

Sonuç olarak, ZenBook Pro UX550 nispeten uygun fiyatı da göz önüne alındığında hiç de kötü bir bilgisayar değil fakat en son ve en iyi teknolojiyi arıyorsanız aradığınızı muhtemelen bulamayacaksınız.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER