Xiaomi Notebook S 12.4

Xiaomi Notebook S 12.4

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Xiaomi, son dönemde bilgisayar sektöründeki aktifliğini de artırdı. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl teknik özellikleri ele alındığında MacBook Pro’ya doğrudan rakip olan Mi NoteBook Pro X tanıtmıştı. Bu ürününden olumu geri dönüşler alan şirket, bilgisayar dünyasındaki çalışmalarına devam ediyor.

Kendi teknoloji ekosistemini yaratmak için yoğun bir çaba harcayan teknoloji devi Xiaomi, nispeten uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarı Xiaomi Book S 12.4 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Cihaz, daha önce Geekbench’te görüntülenmiş ve bazı özellikleri belli olmuştu. Şimdi de Bluetooth SIG sertifikasında görüntülendi.

Sızıntı haber kaynakları genel olarak Geekbench’i referans alsa da Bluetooth SIG’de de aynı özelliklerle listelenmesi dizüstü bilgisayar hakkında daha net konuşulmasının önünü açıyor. İki sonuca göre cihaz, Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 2 işlemcisinden güç alacak.

8 GB RAM belleği ile gelmesi beklenen Notebook S 12.4, Windows 11 Home 64-bit işletim sistemine sahip olacak. Depolama kısmında 256’dan 512 GB’a kadar seçeneklerinin bulunması beklenen ürün, Geekbench’te yapılan tek çekirdekli testlerden 766, çok çekirdekli testlerden 2 bin 892 puan almayı başarmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER