Windows 10 Spring Creators Güncellemesi İle Gelecek Yenilikler!

Windows 10 Spring Creators Güncellemesi İle Gelecek Yenilikler!

Microsoft'un Windows 10 işletim sistemi için getireceği Spring Creators güncellemesi yakın zamanda bekleniyor. Bugün gelen yeni bilgilere göre güncellemenin mavi ekran hatası nedeniyle yeniden ertelendiği belirtilirken, bir süredir merakla beklenen güncelleme kullanıcılara hangi yenilikleri sunacak, birlikte inceleyelim.

Windows 10 Spring Creators güncellemesi ile bilgisayarınızda bulunan yazı fontlarından tutun sesler, başlangıç programları, ücretsiz sürücü alanı ve güvenlik geliştirmeleri dahil birçok yenilik bekleniyor. Yenilenmiş özellikler için detaylı bilgilere geçelim.

Yazı Tipleri


Windows kullanıcıları bilgisayarlarının Ayarlar kısmında yazı tiplerine ait olmak üzere bazı yeniliklerle karşılaşacaklar. Spring Creators güncellemesi ile bilgisayarınızdaki mevcut yazı tiplerini büyük önizlemeleri ile birlikte "Ayarlar" bölümünden görebileceksiniz. Aynı zamanda Ayarlar>Kişiselleştirme>Yazı Tipleri alanına girerek üst kısımda bulunan "Microsoft Store'da daha fazla yazı fontu bul" bağlantısını tıklayarak online mağaza üzerinden yeni yazı fontlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.


Sesler


Windows 10 Spring Creators güncellemesi ile birlikte artık ses ayarları kontrol panelinden çıkarak "Ayarlar" kısmına getirildi. Ayarlar>Sistem>Ses bağlantısı ile ses giriş ve çıkış cihazları rahatlıkla Casinomaxi seçilebilecek ve bu cihazlar için varsayılan ses seviyesi tek tek ayarlanabilecek. Bu özelliği kullanabilmek için "Cihaz Tercihleri ve Uygulama Birimi" bağlantısına tıklamanız gerekmekte.


Başlangıç Programları


Artık başlangıç programlarına çok rahat bir şekilde ulaşabileceksiniz. Ayarlar>Programlar>Başlat bağlantısı ile başlangıç programlarını istediğiniz şekilde ayarlayabileceksiniz.


Grafik Ayarları


Özellikle çift grafik işlemci bulunan sistemlerde hangi uygulamaların özel grafik kullandığını öğrenebilmek için Denetim Masası üzerinden değil AMD veya nVIDIA kontrol paneline girmek gerekiyordu. Windows 10 Spring Creators güncellemesi ile birlikte artık bu özellik seçeneklerini Ayarlar bölümünden rahatlıkla tercihinize göre şekillendirebileceksiniz. Bunun için Ayarlar>Sistem>Ekran bağlantısını tıklayıp Grafik Ayarları alanından istediğiniz tercihleri onaylayabilirsiniz.

Ücretsiz Sürücü Temizliği


Güncelleme ile birlikte Windows 10 kullanıcılarında Ayarlar>Sistem>Depolama kısmında sürücünüzde bulunan gereksiz dosyaları çok rahat bir şekilde temizleyebilmeniz için "Güvenli Disk Temizleme" aracını kullanabileceksiniz.

Windows Güvenliği


Başlat>Ayarlar>Güncellemeler ve Güvenlik bağlantısını tıklayarak Windows Defender'in yerini alacak olan Windows Güvenlik alanına giriş yaparak bu sistemi başlatarak işletim sisteminizi daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 01:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER