Vimeo Livestream'i Satın Aldı

Vimeo Livestream'i Satın Aldı

Bu yılın başındaki abonelik sistemi planlarını rafa kaldıran IAC’ye ait video yayın sitesi Vimeo, bugün yaptığı duyuruyla canlı video yayını platformu Livestream’i bünyesine kattığını ve kendi canlı yayın ürünü Vimeo Live’ı başlatacağını duyurdu. Livestream’in teknolojisinin Vimeo’ya entegre edilmesiyle birlikte artık video üreticileri canlı etkinliklerini kaydedebilecek, düzenleyebilecek veya arşivleyebilecek. Aynı zamanda videoların barındırılması ve dağıtılmasından elde edilen gelirler de paylaşılacak.

Her ne kadar satın alma şartları açıklanmasa da, bu anlaşmanın yılın dördüncü çeyreğinin başlarında kapanması bekleniyor. Vimeo yaptığı açıklamayla bunun en büyük satın alımları olduğunu dile getirdi.

Açıkçası bu anlaşma Vimeo için daha mantıklı ldu Pashacasino çünkü dünyada Netflix, Amazon ve Hulu gibi içeriğe milyarlarca dolar harcayan yayın devleri varken paralı üyelik sisteminin onlarla baş etmesi pek de kolay olmayacaktı.

Bundan böyle Vimeo’nun temel işletmesi daha çok profesyonel ve yarı profesyonel video yaratıcılarına araç – servis satmakla ilgilenecek. LiveStream teknolojisinin kazanımıyla, Vimeo üreticileri artık canlı etkinlikleri de yayınlayabilecekler.

Livestream’in Çok Sayıda Kullanıcısı Var


Livestream bugün dünya üzerinden her yıl 10 milyonun üstünde etkinlik yayınlıyor ve aralarında Dow Jones, Philadelphia Eagles, Tough Mudder ve Spotify’ın da olduğu 10 binin üstünde ücretli abonesi var. Her ay etkinlikler 50 milyona yakın izlenme alırken, yayınlar bundan böyle Full HD 1080p çözünürlükte yayınlanacak fakat arşivlendiğinde daha sonra 4K’ya çevrilebilecek.

Kısacası, bundan sonra Vimeo ve Livestream hizmetleri bir araya geliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER