Uber CEO'su 'Hatalar İçin' Özür Diledi

Uber CEO'su 'Hatalar İçin' Özür Diledi

Geçtiğimiz günlerde Londra taşımacılık kurumu TfL (Transport for London) önemli bir karar almıştı ve Uber’in bu ay sonunda biten lisansının yenilenmeyeceğini dile getirmişti. TfL buna gerekçe olarak güvenlik önlemlerini gösterirken, Uber operatörlerinin ve servisin kendisinin şehir için yeterli olmadığı iddia edilmişti.

Bunun üzerine bir imza kampanyası başlatılırken, kısa sürede neredeyse 1 milyon kişi firmaya destek oldu. Şimdi ise Uber’in yeni CEO’su Dara Khosrowshahi bir açık mektup kaleme aldı ve geçmişte yapılan hatalar için adeta özür diledi.

Özür Mektubu Geldi


Uber kullanıcılarına son birkaç günde verdikleri destek için teşekkür etmeyi ihmal etmeyen CEO Dara Khosrowshahi, şu mektubu kaleme aldı:

‘Son birkaç günde Uber’e desteğini esirgemeyen herkese teşekkür etmek istiyoruz. Uber’in şehirde sağladığı kolaylıkları anlattığınız yazıları okumak harikaydı.

Uber, dünya çapında insanların şehirlerdeki ulaşımına devrimsel yenilikler getirirken, bu süre boyunca bazı şeyleri yanlış yaptığımız da bir gerçek. Uber’in payına konuşmak gerekirse, bugüne kadar yaptığımız hatalar yüzünden herkesten özür diliyorum.

Karara milyonlarca Londralı adına itiraz edeceğiz fakat aynı zamanda kendimizi de değiştirmemiz gerekiyor. Uber’in yeni CEO’su olarak benim işim firmayı bir ileri aşamaya taşımak.

Kusursuz olamaycağız fakat sizi dinleyeceğiz, uzun süreli ortaklıklar arayacağız ve işimizi ciddiyetle, tutkuyla yapacağız.’

Uber, Londra’da 3.5 milyon civarında müşterisi ve 40 binin üstünde de sürücüsü olduğunu iddia etmişti. Görünüşe göre firma bu şehirde tekrar hizmet verebilmek için elinden geleni de yapacak.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 17:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
3
3 - 2 yıl Önce

3

3
3 - 2 yıl Önce

3

SIRADAKİ HABER
indir full apk