Samsung Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5

Samsung, geçtiğimiz yıl tanıttığı Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic isimli cihazların ardından, bu yıl piyasaya süreceği Galaxy Watch 5 modelleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Fakat cihaz ile ilgili ortaya çıkan sızıntılar, geçtiğimiz yıllarda bulunmayan önemli bir özelliği beraberinde getireceğini ortaya koydu.

Samsung’un patent başvuruları ve tasarım sızıntıları neticesinde ortaya çıkan bilgilere göre Galaxy Watch 5, cihazın alt kısmında bulunan sensör alanına yeni bir üye ekleyecek. Bunun, vücut ısısını da ölçebilen bir termometre olacağı söyleniyor.

Samsung, bu sensörü alt kısma konumlandırarak, güneş ve dış etkenlerin Galaxy Watch 5 ölçümlerini etkilememesini sağlayacak. Ayrıca, egzersiz sırasındaki vücut ısı değişimlerini de algılayabilecek. Bu sayede COVID-19 başta olmak üzere, ateşli hastalıkları erkenden tespit ederek uyarıda bulunabilecek.

Sızıntı kaynakları, Samsung’un yeni akıllı saatinde kullanacağı termometreyi ilerleyen dönemde Galaxy Buds kablosuz kulaklıklarına da eklemeyi planladığını söylüyor. Hatta şirketin, sıcaklık ölçümü için kulak zarından yayılan kızılötesi dalgaları okuyabilen bir sensör teknolojisi kullanacağı belirtiliyor. Akıllı saatin çıkış tarihinin ise tıpkı selefinde olduğu gibi Ağustos ayı civarlarında olacağı söyleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER