Samsung duyurdu

Samsung duyurdu

Akıllı telefon sektörü, devamlı bir sirkülasyon içerisinde. Gün geçtikçe yeni bir modelin satışa çıktığı pazarda eski telefonlara da yolun sonu görünmeye devam ediyor. Son olarak Samsung, güncelleme konusunda dört modele kötü haberi verdi.

Samsung, artık miladını doldurmuş modelleri için farklı bir güncelleme politikası uyguluyor. Şirket, ilk etapta aylık yayınladığı güvenlik güncellemelerini belirli bir süre sonra üç aya veya direkt olarak altı aya kadar genişletiyor. Bir sonraki adım ise telefonların Android programından temelli çıkarılması oluyor.

Galaxy S9 serisi, nisan ayında üç aylık güvenlik güncellemelerine veda ederek yazılım desteğini toptan kaybetti. Aynı zamanda S10, S10+ ve S10e modellerinin güvenlik yamaları üç aya çıkarıldı. Burada serinin diğer modellerinden daha sonra çıkmaları nedeniyle S10 5G ve S10 Lite bu karardan etkilenmedi.

Galaxy S10 5G‘nin de bu kervana katılmasının ardından seride aylık güvenlik güncellemesi alan tek model S10 Lite kaldı. Ancak bunun için de yolun sonu yavaş yavaş geliyor diyebiliriz. Son olarak ilgili cihazlar, Galaxy S9 serisi ve eski modellerle aynı kaderi paylaşana dek bir süre daha yazılım desteği almaya devam edecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER