Popüler Medya Oynatıcısı VLC 3.0 Sürümüne Güncellendi

Popüler Medya Oynatıcısı VLC 3.0 Sürümüne Güncellendi
VideoLAN tarafından geliştirilmiş olan ve Pc kullanıcılarının en çok rağbet ettiği medya oynatıcısı VLC, son dönemde akıllı telefon ve tabletler için de uyumlu hale gelmişti. Uzun zamandır üzerinde çalışılan programın VLC 3.0 sürümü nihayet kullanıcılara sunuldu. İşte güncelleme ile gelen yenilikler..

Birçok hatanın giderildiği belirtilen VLC 3.0 güncellemesi ile 8K çözünürlükle beraber HDR video desteği en dikkat çeken yeniliklerden birisi oldu. 360 derece video ve 3D ses özelliklerini de bünyesine katan VLC medya oynatıcısı artık donanım hızlandırma özelliğini de Jetbahis bulunduruyor.Microsoft'un popüler işletim sistemi Windows 10 için HiDPI desteğini de kullanıcılarına sunan VLC, Chromecast ile görüntü aktarımına da olanak veriyor. Yine güncelleme sonrası VLC 3.0, ağ üzerinde bağlı olan disk veya NAS cihazlarını da görüntüleyebilme özelliği kazanmış.

VLC 3.0 ile birlikte kullanıcı arayüzünde de gözle görülür değişiklikler yapılmış. VLC 3.0 programı Windows, macOS, Linux, Android, iOS gibi birçok platforma destek sağlamasıyla oldukça ilgi çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER