Nvidia 32 GB Belleğe Sahip Yeni Ekran Kartını Tanıttı

Nvidia 32 GB Belleğe Sahip Yeni Ekran Kartını Tanıttı

Ekran kartı alanında lider üretici konumunda olan Nvidia herhangi bir rehavete kapılmadan yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Şirket son olarak 32 GB belleğe sahi polan Quadro GV100 ekran kartını tanıttı.

Bir yandan oyuncular için ekran kartı modelleri üreten Nvidia diğer bir yandan da insanlık için yeni süper ekran kartları üretmeye devam ediyor. Bu bağlamda profesyonel serisi ekran kartlarını sürekli güncelleyen Nvidia son olarak profesyonel serisinin en hızlı ekran kartını tanıttı.Nvidia’nın yeni kartının özelliklerine bakacak olursak Quadro GV100’ün 32 GB bellek ve 5120 adet CUDA çekirdeğine sahip olduğunu görüyoruz. Dünyanın en hızlı ekran kartı olan Quadro GV100 ile birlikte çok uzun süren render süreleri kısalacak ve bilim alanında yapılan araştırmalar daha hızlı sonuçlanacak.Pashacasino />
Quadro GV100 ekran kartı Nvidia’nın Raytracing teknolojisi olan RTX için geliştirilmiş durumda. Ayrıca yeni nesil ekran kartı olan Quadro GV100 yine yeni nesil ara bağlantı olan NVSwitch ile birlikte geliyor. Bu ara bağlantı sayesinde PCI bağlantısına göre 5 kat daha yüksek bağlantı genişliği sunabilen kart ayrıca geliştiricilerin birden bazla GPU’lu sistemler oluşturabilmesinin de önünü açıyor.Nvidia’nın yeni ekran kartı sıradan bir kullanıcı ya da oyun sever için değil daha çok bilimsel araştırma yürütenler, otomotiv sektörü ya da film şirketleri için geliştirilmiş olsa da günümüzde bu denli yüksek özelliklere sahip ekran kartılarının üretildiğini görebilmek heyecan verici bir durum.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER