Microsoft uyardı

Microsoft uyardı

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarını Windows 11‘e kolay bir şekilde geçirmek için bazı adımlar attı. Ancak Microsoft’tan gelen yeni bir uyarıya göre hala Internet Explorer kullanan kişiler, verilerini Windows 11’e aktaramayacak ve Windows 11 kurulumu yarım kalacak.

Microsoft, Windows 11 Health Dashboard’da hala Internet Explorer kullanan şirketlere ve müşterilere yönelik bir güncelleme paylaştı. Şirketin açıklamasına göre, Windows 11’i yüklemeden önce verilerini Edge’e aktarmayanlar kurulumu tamamlamayacak.

Microsoft aslında bu geçişin, potansiyel veri kaybına yol açabileceğini ve hatalı olduğunu kabul etti. Ancak şirket, yeni Windows 10 güncellemesi aracılığıyla, Windows 11’e geçiş yapan kullanıcıların Internet Explorer’daki tarayıcı verilerini geri yüklemesine imkan tanıyacağını söyledi.

Yine de en kolay ve garanti çözümün Windows 11’i kurmadan önce Internet Explorer verilerinin Edge’e aktarılması olduğunu hatırlatalım.

Yazılım devi ayrıca geçtiğimiz günlerde Internet Explorer’ın iptalini hatırlatan bir paylaşımda bulundu. Microsoft paylaştığı son blog yazısında Windows kullanıcılarına, Internet Explorer 11 web tarayıcısı desteğinin 2022 yılının Haziran ayında sonlanacağını hatırlattı.

Ancak şirket, yeni tarayıcısı Microsoft Edge için tasarladığı yerleşik Internet Explorer modu (IE modu) aracılığıyla Internet Explorer tabanlı web sitelerini ve uygulamaları desteklemeye devam edecek. Yalnızca Internet Explorer 11’de çalışan siteler, “Sitenin Internet Explorer’da yeniden yüklenmesine izin ver” komutu ile Edge üzerinden erişilebilir olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER