Microsoft Surface Book 2'de Enerji Problemi Var

Microsoft Surface Book 2'de Enerji Problemi Var

Görünüşe göre Microsoft üretimi Surface Book 2 bilgisayalarda bir enerji – güç problemi yaşanıyor. Sistem üst düzey performansla çalışırken, gereğinen fazla enerji tüketiyor fakat Microsoft bunun bir hata olmadığını, bir özellik olduğunu dile getiriyor.

Surface Book 2’nin Güçlü Bir Ekran Kartı Var


Bu konuda kafa karışıklığı yaşanırken, Microsoft Surface Book 2’nin bir masaüstü bilgisayar olduğunu ve çoğu ürüne göre de daha üst düzey performans verdiğini söylüyor. Surface Book 2 modellerinin çoğu Nvidia GTX 1060 GPU ile gelirken, çıkış etkinliğinde de cihazın yüksek FPS oranlarında Cuphead ile Gears of War 4 gibi Betorder oyunları açtığı gösterilmişti.

Fakat 15 inçlik Surface Book 2’de bazı sürprizler yaşandı ve ürünün Surface Dock ile şarj edildiği sırada dahi ağır yük altında fazla enerji tükettiği görüldü. Hatta normal şarja takılıyken bile enerji tüketimi epey artıyor ve zamanla performans da düşüyor. Tabii bu durum da böylesine pahalı bir bilgisayar için kimi kullanıcılarda hayal kırıklığı oluşmasına sebep oldu.

Sonu Ne Olacak?


Çözüm olarak ise Nvidia’nın Max-Q teknolojisi gösteriliyor ve bu sayede düşük voltaj optimizasyonu yaparak enerji tüketimini azaltıyor. Fakat henüz Surface Book 2’de bir Max-Q çip bulunmuyor.

Dolayısıyla tüm bunlar da çeşitli soru işaretleri oluşturdu ve Microsoft da henüz konuya dair net açıklamalar yapmadı.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER