Microsoft Paint Uygulamasını Windows'tan Kaldırıyor

Microsoft Paint Uygulamasını Windows'tan Kaldırıyor
Microsoft'un grafik düzenleme programlarından birisi olan Paint için yolun sonu göründü. Yaklaşık olarak 30 yıllık bir geçmişe sahip olan uygulamanın geçtiğimiz günlerde kaldırılacağı söylentileri sıklaşmış ancak bu söylentilere Windows kullanıcılarından yoğun eleştiri gelmişti. Sonunda Microsoft orta yolu buldu. Paint yeni işletim sistemi güncellemesinde yerini bırakacak ancak kullanıcılar istedikleri zaman Windows Store mağazasında Paint'i indirip kullanabilecekler.

Geçtiğimiz günlerde Windows Phone 8.1 için desteğini sonlandıran Microsoft, bir ürününün daha sonunu getirdi. Gelecek Windows 10 güncellemesi ile birlikte yılların eskitemediği Paint uygulamasına veda edilecek.

MS Paint uygulaması Windows üzerinden kaldırılacak ancak kullanıcılar isteğe göre Cratosslot Windows Store üzerinden bu uygulamayı tekrardan indirip kullanabilecekler. Yani uygulama Windows'un destekli bir parçası olacakken Windows ile birlikte artık gelmeyecek.

Microsoft'un 3D Genel Müdürü Megan Saunders, Paint uygulamasını edinebilmek için tek yapılması gerekenin Windows Store mağazasına girmek olduğunu belirterek bu uygulamanın Windows üzerinden kaldırılacağını doğrulamış oldu.

Paint Yerine Paint 3D Kullanımda!Bilindiği üzere bu yılın ilk günlerinde Windows Creators güncellemesi ile birlikte Paint 3D uygulaması da Windows'a eklenmişti. Ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan Paint 3D ile profesyonel grafikler rahatlıkla oluşturulabilirken Paint'in yerini kapatıp kapatamayacağı şimdilik soru işareti.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER