macOS karanlık tema desteğine kavuşuyor!

macOS karanlık tema desteğine kavuşuyor!

Apple’ın Mac bilgisayarlarında kullandığı macOS işletim sistemine çok önemli bir özellik geliyor. WWDC 2018’de tanıtılacak olan yeni macOS sürümüyle birlikte kullanıcılar karanlık tema özelliğine kavuşacak. 

Microsoft’un Windows 10 işletim sisteminde bir süredir sunduğu karanlık tema özelliği macOS’e geliyor. Bilindiği gibi Apple El Capitan işletim sisteminden bu yana “koyu mod” seçeneği sunuyor ancak bunu sadece geliştiricilere sunuyor. Yani geliştiriciler dilerse uygulamalarının siyah arayüz seçeneğini de kullanıcılara sunabiliyor. Yeni macOS işletim sisteminde İlbet karanlık mod seçeceğinin tüm sisteme yayılması bekleniyor. 

WWDC 2018'de tanıtılacak yeni macOS sürümüyle gelecek!


Keşfedilen yeni özelliğe göre Apple WebKit içerisine koy modu işaret eden bir kod sistemi ekledi. WWDC 2018’de tanıtılacak olan yeni macOS işletim sisteminde gelmesi beklenen bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar macOS’i karanlık mod özelliğiyle kullanabilecekler. Özellikle bilgisayarları başında gece vakit geçiren kullanıcılar için çok önemli olan bu özellik kullanıcıların beklediği özelliklerden birisiydi. 

Apple’ın bu yeni özelliği macOS 10.14 sürümüyle birlikte kullanıcılara sunması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2018, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER