MacBook Air’ın ekran boyutları

MacBook Air’ın ekran boyutları

Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunuyor. Şirket, hem akıllı telefon alanında hem de bilgisayar alanında kullanıcılarına çok iyi özellikler sunuyor. Bu sayede Apple, dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşabiliyor.

Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları (DSCC) analisti Ross Young’a göre Apple, yeni nesil MacBook Air ile birlikte bizlerin karşısına iki ekran seçeneği sunacak. Bu seçeneklerden biri şu anda bizlere sunulan 13 inç olacakken diğer seçenek eski MacBook Pro modellerinden alışık olduğumuz 15 inç olacak.

Analist Ross Young, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ekranın 13.6 inç boyutunda olacağını belirtti. Bu ekran, 14.2 inç MacBook Pro’dan yaklaşık 0.6 inç daha küçük bir boyuta sahip olacak. İddialara göre cihaz daha ince çerçevelere ve eski MacBook Air kasası yerine yeni bir kasayla bizlerin karşısına çıkacak.

Bu iki ekranda da ProMotion ve mini LED teknolojisine yer verilmeyecek. Bu da bizleri 60 Hz yenileme hızına sahip bir ekranın karşılayacağını gösteriyor. Cihazın performans tarafında ise birçok kullanıcıyı memnun etmesi bekleniyor. İddialara göre cihazda yeni nesil M2 işlemcisi bizlere sunulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER