Lenovo Yoga 920 Özellikleri ve Detaylı Ürün İncelemesi

Lenovo Yoga 920 Özellikleri ve Detaylı Ürün İncelemesi

Üst düzey performansının yanı sıra rakiplerinden bir adım öbe çıkan stili ve mükemmele yakın eğlence deneyimi sunması ile kullanıcılar tarafından oldukça beğeni toplayan ikisi bir arada Lenovo Yoga 920 modelini detaylı olarak inceliyoruz. Oldukça şık tasarımının yanında yapacağınız işlemleri kolaylaştırmayı başaran güç ve hızla donatılmış olan dizüstü modeli uzun mesafeli etkinleştirme desteğini kullanıcılarına sunuyor.

Neredeyse tamamıyla çerçevesiz 4K ekranı ile birlikte isteğe bağlı dijital kalemi albenisini artırırken aşınma ve yıpranmaya karşı özel malzemelerle üretimi sağlanan Lenovo Yoga 920 modelini tercih listenizde bulundurabilirsiniz.

Lenovo Yoga 920 Genel Özellikleri


Lenovo'nun üst klasman dizüstü modeli olan Yoga 920 modeli olduğundan daha ince görünüm sunacak şekilde geliştirilmiş ve aşınma, yıpranmaya karşı dayanıklı olarak üretilen ve parlatılmış CNC alüminyum içeren Yoga 920, şıklığının yanında oldukça sağlam olduğu da dikkatlerden kaçmıyor. Bakır renginin yanında bronz ve platin renk seçenekleri ile hemen her kullanıcıya hitap eden ürünün saat kayışı menteşesi sayesinde ekran istenilen dereceye kadar döndürülebilmekte ve seçilen kullanım şekli ile rahatça kullanılabilmekte.

Lenovo Yoga 920 modelinin menteşesinde WiFi anteni ve havalandırma delikleri yer alırken tasarımı sayesinde işlemciyi uzun vadeli olarak toz hasarlarından rahatlıkla korumakta.Lenovo Yoga 920 ile birlikte gelen Lenovo Active Pen 2 ile diğer marka kalemlere göre iki kat daha doğruluk oranı sunarak normal kağıt üzerine kalemle yazma hissini kullanıcısına sunabilmekte. Bluetooth özelliği bulunan Active Pen 2 ürünü sayesinde tek tıklatma hareketi ile kullanıma hazır hale gelen Windows Ink sayesinde istediğiniz bilgiler anında kaydedilebilmekte.

Ayrıca Lenovo Yoga 920 modeli sorularınızı yanıtlamak, istediğiniz uygulamaları açmak ve anımsatıcıları ayarlamak gibi birçok komutu uzaktan sesle etkinleşen dijital asistan Windows Cortana ile sizleri tanıştırıyor. Yoga 920 model dizüstü bilgisayarınız bekleme modunda iken 4 metreye kadar uzaklıktan verdiğiniz komutları tamamen işlemesi ve talimatlarınızı yerine getirmesi sağlanır. Bu özelliğin açılabilmesi için Windows 10 Wall Creators güncellemesinin yapılması gerektiğini belirtelim.Lenovo Yoga 920 modelinde bulunan Constant Connect sayesinde bekleme modunda bile mailleriniz indirilip müzik çalabilir ve Skype uygulamasının aramaları kolay bir şekilde yanıtlanabilir

Geniş açılı 4K ekranı ile tam bir eğlence cihazı olan Lenovo Yoga 920 modelinin dikey kenarlıkları 5mm inceliğe kadar ulaştırılarak en iyi görsel deneyimi kullanıcılarına sunmaya başlamış. Kulaklıklarla dinlerken sesin her yönden Dinamobet geldiği güçlü bir üç boyutlu ses alanı oluşturan Dolby® Atmos özelliği sayesinde inanılmaz bir ses deneyimini kullanıcılarına sunmayı vaadediyor.

8. nesil Intel 4 çekirdekli U serisi işlemci modelini içeren Lenovo Yoga 920 modeli bir önceki nesil Intel işlemcilerine göre %30 daha fazla performanslı çalışabilmekte ve çoklu görev durumlarında cihazınızın neredeyse çalışmıyormuş hissini sunmayı hedeflemekte. Üründe iki adet Thunderbolt 3, USB Type C bağlantı noktası yer almakta.Lenovo Yoga 920 modeli 15 saate kadar pil ömrünü kullanıcılarına sunarken yaptığınız uzun süreli işlemlerin kesintiye uğramasına izin vermemeyi amaçlamış. Aynı zamanda USB 3.0 bağlantı noktası sayesinde prize takılı olmadığı zaman da diğer akıllı cihazlarınızı şarj edebilmenize olanak sağlıyor.

İsteğe bağlı olarak aktifleştirilen parmak izi okuyucusu ile iki saniyeden daha kısa sürede oturum açabileceksiniz.

Lenovo Yoga 920 Teknik Özellikleri


İşlemci: 8. nesil Intel® Core™ i7 U işlemci

İşletim Sistemi: Windows 10 Home

Ekran: 13,9 inç UHD (3840 x 2160) IPS dokunmatik ekran ve 13.9 inç FHD (1920 x 1080) IPS dokunmatik ekran

Grafik Kartı: Entegre Intel® HD Grafik Kartı

Kamera: HD 720P

Bellek: 8GB DDR4 - 12GB DDR4 - 16GB DDR4

Depolama: 256 GB PCle SSD - 512 GB PCle SSD - 1 TB PCle SSD

Pil Kapasitesi: UHD ekran ile 10.8 saate kadar - FHD ekran ile 15.5 saate kadar

Ses: Dolby® Atmos (kulaklıklar ile) - 2 Adet JBL Hoparlör

Güvenlik: Windows Hello ile parmak izi okuyucu

G/Ç (Giriş/Çıkış) Bağlantı Noktaları: Her zaman şarj özellikli 1 adet USB 3.0 - 2 adet USB C (Thunderbolt, PD, DP, USB 3.0 tam işlevli) - Ses Jakı

Boyutlar: 323 mm x 223,5 mm x 13,95 mm / 12,7 inç x 8,8 inç x 0,5 inç

Ağırlık: 1,37 kg / 3,0 lbs’den başlayan ağırlıklarda

Renk Seçenekleri: Platin, Bronz ve Bakır

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 23:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER