iPad Pro 2022

iPad Pro 2022

Merakla beklenen Apple Peek Performance etkinliği geçtiğimiz hafta gerçekleşti. Etkinlikte iPhone 13 Pro ve Pro Max için yeni renk seçeneği, M1 Ultra işlemcisi, 5G destekli iPhone SE 2022, 5. Nesil iPad Air, Mac Studio ve Studio Display cihazları tanıtıldı.

Geçtiğimiz yıl kullanıcı karşısına çıkan iPad Pro 5, teknik özellikleri ve tasarımıyla tablet sektörüne adeta damga vurmuş ve AnTuTu tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan en hızlı Apple cihazları listesinde 12,9 inç ve 11 inçlik sürümleri ile zirveye demir atmıştı.

Görünüşe göre çok yakında tanıtılması beklenen iPad Pro 2022 için de aynı durum geçerli olacak. Bu kapsamda Bloomberg’den Mark Gurman’a göre tablet, 3 nm mimari ile üretilen, selefi iPad Pro 5 ile kıyaslandığında yüzde 15 daha yüksek performans sunan M2 işlemcisinden güç alacak. Aynı zamanda çipin 8 çekirdekli CPU ve 10 çekirdekli GPU ile geleceği ifade edildi.

iPad Pro 2022, geçen yıl piyasaya sürülen selefinde olduğu gibi 11 inç ve 12,9 inç boyutlarında gelecek. Ancak şirketin 15 inçlik bir sürüm üzerinde çalıştığı iddiaları da geçerliliğini koruyor. Son olarak tabletin yılın sonlarına doğru tanıtılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER