Intel'in 10nm Mimarili Cannon Lake İşlemciler 2019'a Ertelendi

Intel'in 10nm Mimarili Cannon Lake İşlemciler 2019'a Ertelendi

Son yıllarda mobil cihaz kullanımının bilgisayar kullanımını katlayarak artış göstermesiyle beraber mobil platformlarda kullanılan işlemciler için de çalışmalarını başlatan İntel, maalesef bu alanda istediği geri dönüşü alamamıştı. Bununla birlikte bilgisayar işlemci donanımları üzerinde liderliğini devam ettirmek isteyen firmanın Cannon Lake mimarisiyle üreteceği 10 nm işlemci setlerinin üretimi ise yeniden ertelendi.

Intel, bu yılın ilk çeyreğinde yaklaşık 16 milyar dolarlık gelir sağlarken bu gelirlerin 4 milyar doları kâr olarak şirketin hanesine yazılmıştı. Firmanın 10nm fabrikasyon süreci ile üreteceği Kaçak Bahis yeni işlemciler 2018 yılının sonlarına doğru satışa sunulması beklenirken, bu işlemcilerin gecikebileceği sızıntıları doğrulandı.Buna göre Intel, Cannon Lake mimarili 10 nm fabrikasyon sürecindeki işlemcilerini 2019 yılından önce piyasaya süremeyecek. Üretim sürecinde yaşanan sorunlardan dolayı firmanın şu an için yüksek talebe karşılık veremeyeceği, haliyle 10nm işlemci üretimini yeterli sayıda üretebilmek için belli bir süreye daha ihtiyaç duyduğu belirtildi.

Düşük güç üretimi ile karşımıza çıkmasını beklediğimiz Cannon Lake işlemci mimarilerini ilk olarak taşınabilir dizüstü modellerinde göreceğimizi düşünüyoruz. Intel'in CEO'su Brian Krzanich tarafından yapılan açıklamada merakla beklenen Cannon Lake 10nm işlemcilerinin kullanıcıların beklediğine değecek özellikte olacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 01:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER