Intel Bitcoin Madenciliği İşine Girmek İçin Yeni Bir Patent Başvurusu Yaptı

Intel Bitcoin Madenciliği İşine Girmek İçin Yeni Bir Patent Başvurusu Yaptı

Kripto para madenciliği konusunda dev şirketlerin de adımlarını atmaya başladığı bu dönemde bir atakta Intel'den geldi. Popüler işlemci üreticisinin bitcoin madenciliği için ilk basamağı geride bıraktığı bildirildi.

Şu an için en çok rağbet gören kripto para birimlerinden Bitcoin için sürekli artış gösteren talepleri karşılamak için bilgisayar ve donanım üreticileri de yeni ürünlerinde testler yaptığı ve kripto para madenciliği için uyumlu üretimlere yöneleceği biliniyordu. Hemen hemen teknoloji dünyasına yön veren bütün büyük firmalarda olduğu gibi işlemci üreticisi Intel'in de Bitcoin madenciliği konusunda çalışmalara başladığı öne sürüldü.Intel ile ilgili sızdırılan bir patent dosyasına göre şirketin kripto para madenciliği Bets10 üzerine özel olarak geliştirilmiş bir işlemci donanımı üzerinde çalıştığı belirtildi. Patent dosyasına dikkat edildiğinde Eylül 2016 tarihinde alındığı gözleniyor ancak aradan geçen bunca zamanın ardından popülaritesini yitirmeyen Bitcoin için Intel'in yinede uyumlu bir işlemci üreteceği öne sürülüyor.

Intel tarafından başvurulan bu patent dosyasına göre uzmanların düşüncesi eğer bu özelleştirilmiş yonga seti gerçekleştirilirse şimdiye kadarki en iyi işlemci ile karşı karşıya kalabiliriz. Üst düzey donanım performansı isteyen Bitcoin madenciliği işlemleri için bilindiği üzere maksimum verimlilik ön plana çıkıyor.

Her ne kadar sızdırılan patent dosyasının tarihi iki yıl öncesine dayansa da Intel'in bu alana yönelik bir işlemci geliştireceğine kesin olarak bakılıyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER