Intel Atom İşlemcili PC'lerin Windows 10 Güncelleme Desteği Kesiliyor

Intel Atom İşlemcili PC'lerin Windows 10 Güncelleme Desteği Kesiliyor
Intel Atom Clover Trail işlemci modellerine sahip olan bilgisayarlar Microsoft tarafından alınan yeni kararla birlikte artık Windows 10 güncelleme desteğini alamayacaklar. Microsoft'un bu işlemcilere sahip olan bilgisayarların Windows 10 Creators Update desteğini sonlandırdığı belirtildi.

Microsoft'un özellikle Windows 8 işletim sistemi döneminde yaygın bir şekilde kullanılan Intel Atom Clover Trail işlemcili cihazlarına daha önce Windows 10 güncellemesini ücretsiz olarak sunduğu belirtilmişti. Bu ücretsiz destek ile birlikte tablet ve dizüstü varyasyonlarının güncel Betexper olarak piyasada yer alması hedeflenirken firma tarafından yeni alınan kararla birlikte artık bu desteğin verilmeyeceği bildirildi.


Microsoft Windows 10 Desteğini Neden Kestiğini Açıkladı


Firma tarafından Intel Atom Clover Trail işlemcili bilgisayarlardan Windows 10 güncellemesinin neden kesildiğine dair açıklama da yapıldı. Bu bilgisayar modellerinin ekstra donanım özellik ve desteğine ihtiyaç duyduğunu belirten Microsoft, artık bu çipsetlerin üreticisi Intel tarafından bile desteklenmediği ifade edildi. Gerekli olan sürücü desteğinin bile bu işlemci ailesine Intel tarafından kesildiğini belirten Microsoft, bu bilgisayarların Windows 10 işletim sistemi ile ciddi performans sorunları yaşayacağı ve faydalı kullanıcı deneyimini sunamayacağına açıklamasında yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 00:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER