İlk Ryzen İşlemcili Laptop Çıktı

İlk Ryzen İşlemcili Laptop Çıktı

AMD, Ryzen mobil işlemcilerini birkaç hafta önce duyurmuştu ve şimdi de bu işlemcilerden birine sahip olan dizüstü bilgisayar İngiltere’de satışa çıktı.

Stoklar Hemen Tükendi


HP Envy x360 isimli modelde Ryzen 5 2500U mobil işlemci yer alırken, Amazon ve Very gibi platformlarda satılıyor. Diğer yandan laptop sitelerde satışa çıkar çıkmaz stoklarını tüketti fakat kısa süre sonra yenilerinin eklenmesi bekleniyor.

Tabii aynı zamanda Ryzen işlemciler oldukça başarılı ve laptop modellerinin de fiyatını yükseltiyorlar. HP Envy x360 ise 930 sterline satılıyor. Ürünün Türkiye’ye girişi ise muhtemelen bundan çok daha pahalı olacaktır.

HP Envy x360 Özellikleri


Peki bu paranın karşılığında Pasgol bilgisayar ne vadediyor? HP’nin Ryzen 5 2500U işlemcili cihazında 15.6 inç ekran paneli bulunurken, işlemcide 8 çekirdek mevcut ve 2.0GHz olan temel saat hızı 3.6GHz’a kadar çıkabiliyor. Ayrıca entegre Radeon Vega M ekran kartı da yer alıyor.

Ekran Full HD yani 1920x1080p çözünürlükteyken, 8GB RAM ve 128GB SSD’nin yanı sıra 1TB da sabit disk alanı yer alıyor. Batarya ömrü ise yaklaşık 10 saate kadar dayanıyor.

Her ne kada pahalı dursa da, özelliklerine baktığımızda HP’nin dizüstü bilgisayarı oldukça başarılı duruyor. Özellikle Ryzen mobil işlemciler benchmark testlerinde yüksek puanlar almıştı ve laptoplarda Intel’in 8. nesil işlemcilerini de geride bırakmayı başarmıştı.

Ryzen CPU barındıran dizüstü bilgisayarların yakın bir tarihte Türkiye’ye de gireceğini düşünüyoruz.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER