HTC Yarın Büyük Duyuru Yapabilir

HTC Yarın Büyük Duyuru Yapabilir

Çin’den günlük haberler veren gazete China Times, HTC paylaşımlarının yarın yapılacak büyük duyuru yüzünden durdurulduğunu açıkladı. HTC karargahının yeni ve büyük bir sunum hazırladığı dile getirilirken, firmanın ikinci katı da iddialara göre sandalye ve ekranlarla dolduruldu.

Diğer yandan aylardır Google’ın HTC’nin belli kısımlarını satın almak istediği iddiaları ortada dolaşıyor. Bu durumda HTC markası bağımsız kalmaya devam edecek fakat Vive VR sanal gerçeklik başlığına yeniden odaklanacak.

İlk Android Telefonu HTC Üretmişti


Kingbetting HTC’nin şu anda da yeni Pixel 2 telefon üzerinde çalıştığı söylenirken, aynı zamanda bu marka ilk Android donanımı dünyaya tanıtan isimdi.  HTC Dream ile 2008 yılında hayatımıza mobil işletim sistemi Android giriş yapmıştı.

Tabii bu gerçekleşirse, Google ilk defa bir Android telefon üreticisini satın aldı dememiz doğru olmaz. Kendileri daha önce Motorola’yı da bünyesine katmış, ardından Çinli teknoloji devi Lenovo’ya satış gerçekleştirmişti. Tüm bu söylentiler gösteriyor ki, arama motoru devi Google akıllı telefon pazarındaki iddiasını giderek genişletiyor ve diğer Android üreticilerden liderliği ele almak istiyor. Muhtemelen bu ilerleyen dönemlerde yeni Pixel serisi cihazlara da yansıyacaktır.

Haberler doğruysa, bakalım HTC yarın neyin ‘büyük’ duyurusunu gerçekleştirecek?

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER