Google'ı zarara soktu!

Google'ı zarara soktu!
Fortnite Android’e ne zaman gelecek? Fortnite hayranları bu sorunun cevabını uzun zamandır merak ediyordu. Oyun sonunda Note 9 öncelikli olarak Android’e geldi. Ancak Playstore’a pay vermek istemeyen Epic Games oyunu APK olarak dağıtmayı tercih etti. Henüz Oyun diğer Android cihazlarına dağıtılmaya başlamış değil. Buna rağmen Google uygulama içi satın alma gelirlerinde sadece 2018’de 50 milyon dolar kayıp yaşadı.

Muhtemelen Fortnite iOS başarısını tekrarlayacak. Oyun APK üzerinden yüklendiği içinde elde edilen tüm gelirler Epic Games’a kalacak. Google, yıllar önce Uygulama geliştiricileri platforma çekmek için dışarıdan uygulama yüklemeye izin vermeye başladı. O zamanlar Android‘i popüler hale getirmeye çalışan Google, platformun özgürlük temasını dışarıdan uygulama yükleme izni üzerine kurdu dersek yeridir.Fortnite Mobil Beta indirme linki açıldı. Galaxy Note 9 lansmanı ile beraber Fortnite Mobile beta versiyonu Android kullanıcıları için indirmeye sunuldu!

Bu ayarın Android telefonları virüslü APK’lara karşı savunmasız hale getirmesi bile Google’ı bundan vazgeçirmeye yöneltmedi. Bugün birçok kullanıcının iOS yerine Android’i tercih etmesinde de bu dışarıdan uygulama yükleme özelliği bulunuyor. Bu da Google’ın Android’in özgür bir platform olduğu vurgusu için çok önemli.
Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 21:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER