Google Play Store’da yeni bir rekor

Android Market’in ne zaman Google Play Store olduğunu hatırlıyor musunuz? 6 Mart 2012 tarihinde isim değişikliğine gidildi. Bu değişiklikten yirmi altı ay sonra Gmail, 1 milyar yüklemeye ulaşan ilk Android uygulaması oldu. O zamandan bu yana Google Play Store’da yer alan sadece iki uygulama 5 milyardan fazla kez indirildi. Bugün itibariyle o uygulamalara bir yenisi daha eklendi ve böylece 5 milyar barajını aşan uygulamaların sayısı üç oldu.

Google Play Store’da yeni bir rekor

Android Market’in ne zaman Google Play Store olduğunu hatırlıyor musunuz? 6 Mart 2012 tarihinde isim değişikliğine gidildi. Bu değişiklikten yirmi altı ay sonra Gmail, 1 milyar yüklemeye ulaşan ilk Android uygulaması oldu.
O zamandan bu yana Google Play Store’da yer alan sadece iki uygulama 5 milyardan fazla kez indirildi. Bugün itibariyle o uygulamalara bir yenisi daha eklendi ve böylece 5 milyar barajını aşan uygulamaların sayısı üç oldu.


Google Play Store için yeni özellikler kullanıma sunulmaya devam ediliyor. Bu kez depolama sorunu yaşayan kullanıcıları sevindiren bir özellik geldi.


5 milyar indirmeye ulaşan ilk Android uygulaması YouTube olmuştu. Geçtiğimiz hafta sonu Google Haritalar uygulaması bu seviyeye ulaşan ikinci uygulama oldu. Şimdi ise Google’ın kendi uygulaması bu baraja ulaştı.

Google Play Hizmetlerini bunlara dahil edersek toplamda dört uygulama Google Play Store’da 5 milyardan fazla kez indirildi. Bilmeyenler için Google Play Hizmetleri uygulamasının Google tarafından uygulamaların güncellenebilmesi için geliştirilen bir sistem uygulaması olduğunu belirtelim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER