Gelişmiş Oyuncu Klavyesi Dygma Raise Ürün İncelemesi

Gelişmiş Oyuncu Klavyesi Dygma Raise Ürün İncelemesi
Dünyanın en iyi oyuncu klavyesi olarak lanse edilen Dygma Raise ürün incelemesini artıları ve eksileri ile ele aldık.

Yüksek teknolojili oyunlar bir yandan geliştirile dursun bu oyunların oynanacağı bilgisayar sistemleri de her geçen gün kendilerini yenilemekteler. Oyuncu bilgisayarları olarak toplanan veya geliştirilen ürünler kombin olarak ele alındığında özellikle en önemli bileşenlerden birisi olarak saydığımız klavye için Dygma Raise modelini ele alacağız. Piyasada bulunan oyuncu klavyelerine göre daha hızlı, sağlıklı ve konforlu olduğu öne sürülen Dygma Raise, ünlü E-Spor takımı Fnatic'in Lol takımının antrenörlüğünü yapan Luis deilor Sevilla tarafından kurulduğunu belirtelim. Alanına göre bir espor oyuncusunun tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen bir sistem olarak geliştirilen Dygma Raise ürününün genel ve teknik özelliklerine bakalım.

Dygma Raise Genel Özellikleri


İleri seviyede RGB alttan ışıklandırmaya sahip olan klavye sağ ve sol elin hareket kolaylığı alabilmesi için ikiye bölünmüş olarak geliştirilmiş. Böylece daha az güç harcayarak sağlıklı ve konforlu bir oyun deneyimi sunulabiliyor.

dygma raise oyuncu klavyesi

Aynı zamanda ürünün bilgisayara kurulan yazılım sayesinde farklı konfigürasyonlar oluşturduğunu belirtelim. Her tuş ayrı ayrı ayarlanabildiği gibi RGB aydınlatma sayesinde her tuşa farklı renkler de atanabiliyor. Boşluk tuşu dörde bölünerek bu tuşun altına ek olarak 4 ekstra tuş eklenmiş. İkiye bölünmüş olarak gelen klavyenin sadece sol veya sağ kısmını kullanım imkanı da mevcut. Bu haliyle sadece birkaç tuşla oynanabilen oyunlar için klavyenin bütününü masada tutmanıza ihtiyaç kalmazken yerden de tasarruf sağlayabileceksiniz.

Solak ve sağlaklar için kullanım imkanı sunan klavye alüminyumdan yapılmış. Üzerinde ekstra bir USB girişi bulunan cihazda çıkartılabilir bilek destekleri bulunuyor. İkiye bölünen klavye, mıknatıs aracılığıyla kolayca birleştirilebiliyor.

Gelecek yıl Eylül veya Ekim aylarında teslimatı planlanan Dygma Raise ürününün Kickstarter üzerinden satışa çıktığını belirtelim. Türkiye üzerinden ürünü sipariş etmek isteyen oyuncular 20 euro civarında bir kargo ücreti ödemek zorunda.

Dygma Raise oyuncu klavyesi farklı seçeneklerle satışa sunulacak ve fiyatlar 165€ ile 388€ arasında olacak.
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2017, 01:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER