Final Cut Pro Son Güncellemesiyle RAW Video Düzenleme Desteğine Kavuştu

Final Cut Pro Son Güncellemesiyle RAW Video Düzenleme Desteğine Kavuştu

Apple’ın profesyonel video düzenleme uygulaması Final Cut Pro güncellendi. Final Cut Pro yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların uzun süredir beklediği RAW video desteğine kavuştu. 

Videolara ve fotoğraflara farklı boyut kazandıran RAW formatı Apple’ın yazılımlarında da desteklenmeye başladı. Kullanıcıların büyük beğeniyle kullandığı Final Cut Pro yazılımı son güncelleme ile birlikte RAW desteğine kavuştu. 

Bir süredir diğer platform kullanıcılarının uzun süredir kullandığı RAW formatı artık Apple’ın yazılımlarında da desteklenmeye başladı. RAW formatı ile birlikte görüntülerde ve fotoğraflarda sadece desteklenen yazılımlarla pek çok özel ayarlama yapılabiliyor. Daha önce Adobe’un yazılımlarında desteklenen RAW formatı Nakitbahis artık Final Cut Pro yazılımında da desteklenmeye başladı. 

Final Cut Pro’nun son güncellemesiyle ilgili açıklama yapan Apple “macOS için optimize edilen performans sayesinde kurgucular MacBook Pro ve iMac üzerinde yüksek kalite 4K ProRes RAW videolarını oynatabilecek. ProRes 4444 dosyalarından daha küçük olan ProRes RAW dosyaları, editörlere mükemmel formatta arşivleme yaparken depolama alanından daha iyi yararlanma fırsatını veriyor.” dedi. 

YouTube ve diğer platformlar için içerik üreten kullanıcılar için oldukça önemli olan RAW formatının Final Cut Pro yazılımı tarafından desteklenmesi pek çok Apple kullanıcısını sevindirdi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER