dünyanın ilk teleskopik makro lensi tanıtıldı

dünyanın ilk teleskopik makro lensi tanıtıldı

dünyanın ilk teleskopik makro lensi tanıtıldı

Aralık ayında akıllı telefonlar için sensör kaydırma teknolojisini duyuran şirket, yeni teknolojisi ile yalnızca makro çekimlerin kalitesini değil fotoğraf çekimlerinde de büyük bir gelişim sağlamayı planlıyor. Gövdeden dışarı uzanan bir yapıda gelecek yeni teleskopik makro lensi, yakınlaşma gerekmeden ve herhangi bir kalite kaybı yaşanmadan kullanıcılara yakın çekim fırsatı sunacak. 

Tecno, 5x optik zoom özelliği ile gelecek yeni kamera lensinin, iyi fotoğraflar için oldukça önemli diyebileceğimiz daha büyük bir diyafram açıklığına izin vereceğini ve ana kameraya yakın bir fotoğraf deneyimi sağlayacağını söylüyor. Bununla birlikte kompakt bir tasarım ile gelecek yeni kamera lensi, büyük bir kamera bölümüne de ihtiyaç duymayacak.

Günümüz makro kameralarında bulunmayan yeni lens teknolojisi, akıllı telefon kameralarında büyük bir gelişim sağlayabilir. Yeni teleskopik makro lensinin çıkış tarihi bilinmiyor olsa da, yeni teknolojinin 2022 yılında üretilecek telefonlarda kendine yer bulması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER