Daha Hızlı Firefox Quantum Tarayıcı Çıktı

Daha Hızlı Firefox Quantum Tarayıcı Çıktı

Beklenen yeni Firefox Quantum internet tarayıcısı nihayet beta sürecini tamamladı ve herkese açık olarak indirmeye sunuldu. Kâr amacı gütmeyen Mozilla daha önce de Firefox tarayıcıları hazırlarken, yeni çıkan Quantum ise orijinal tarayıcıya göre iki kat daha hızlı.

Eskiye Göre Daha Hızlı ve Daha Verimli


Yeni tarayıcı motoru sayesinde hız konusunda iyileştirmeler yapılırken, çoklu işlem mimarisi de RAM tüketimini yüzde 30 oranında azaltıyor. Bu yönüyle Google Chrome’a göre daha avantajlı bir çalışma sunan Firefox Quantum’da sekmeler arası gezinmek de eskiye göre çok daha hızlı.

Quantum’da yeni, minimal bir tasarım bulunurken, tarayıcıda artık doğrudan ekran görüntüsü alıp paylaşmak mümkün. Yani herhangi bir üçüncü parti yazılım veya eklenti kullanmak zorunda değilsiniz. Pocket adlı servis de toolbar yerine geçerken, daha sonra kullanmak için kayıtlar alabiliyorsunuz. Pocket’in kaydettiği favori içeriklerinizi tarayıcı kütüphanenizde bulabileceksiniz ve burada yer imleri, tarayıcı geçmişi, ekran görüntüleri ve diğer indirmeler olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=n6wiRyKkmKc

Cep Telefonlarında da Kullanabilirsiniz


Elbette Firefox hâlâ uzantı ve temaları desteklemeye devam edecek, yani isteyenler bunları da kullanabilecek. Ek olarak, toolbar da sürükle bırak metodlarıyla kişiselleştirilebilecek. Şifreleri eşleştirebilecek, yer imleri ve diğer verileri farklı cihazlar arasında taşıyabileceksiniz.

Firefox Quantum şu anda tüm cihazlar için indirilebilir durumda. Yani bilgisayarın yanı sıra yeni tarayıcıyı iOS ve Android işletim sistemi yüklü akıllı telefonlarınızda da kullanabileceksiniz.

Firefox Quantum İndir
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 03:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER