Chromebook'a Sonunda Ücretsiz Microsoft Office Geliyor

Nihayet Chromebook'lar için Android Office uygulamaları desteği sağlandı.

Chromebook'a Sonunda Ücretsiz Microsoft Office Geliyor

Artık etkin bir şekilde Microsoft Office’in ücretsiz sürümünü Chromebook bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz. Uzun süren bekleyişin ardından, Office Android uygulamaları sonunda Chromebook modellerine geldi ve uygulamayı Google Play Store üzerinden her bilgisayar için sorunsuz şekilde indirebilirsiniz.

Bir Süredir Bekleniyordu


Chrome Unboxed tarafından gelen raporlara göre Office uygulamaları birden fazla farklı Chromebook üzerinde test edildi ve şimdiye kadar herhangi bir kronik soruna rastlanmadı. Yani Android işletim sistemli cihazlar için çıkraılan mobil Office uygulamaları rahatlıkla Chromebook üzerinde de çalışıyor. Fakat Microsoft cephesinden ise henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Dolayısıyla insanların kafasında birtakım soru işaretleri oluştu.

Android uygulamalarıyla Chromebook arası uyumluluk ilk getirildiği günden beri kullanıcılar epey sorun yaşadı. Microsoft ürünlerin tüm notebooklar arasında uygun olacağının sözünü verse de, şimdiye kadar sadece kısıtlı sayıda cihazda problemsiz şekilde uygulama desteği sağlandı. Dolayısıyla pek çok kişi de mağduriyet yaşadı.

Başka Uygulamalar da Gelecek


Fakat görünüşe göre kullanıcıların yaşadığı bu hayal kırıklığı artık sona yaklaşıyor ve Microsoft Office Android uygulamaları tam bir destekle Chromebook bilgisayarlara geliyor. Tabii Office ile ilgilenmeyen ve G  Suite kullanmaktan memnun olanlar da hâlâ bunu kullanmaya devam edebilir.

Ayrıca yakında Google Assistant da Chromebook kullanıcılarının hizmetine resmi şekilde sunulacak.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER