Büyük Windows 10 Güncellemesi Spring Creators Update Ertelendi

Büyük Windows 10 Güncellemesi Spring Creators Update Ertelendi

Microsoft’un Windows 10 için 10 Nisan’da dağıtmaya başlayacağı Windows 10 Spring Creators Update ertelendi.

Merakla beklenen yeni Windows 10 güncellemesi Spring Creators Update önemli bir sorun nedeniyle ertelendi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Microsoft Windows 10 Spring Creators Update yayınlanmasına saatler kala bulunan ciddi bir hata sebebiyle ertelendi. Söz konusu açığın Windows Insider programına katılan kullanıcılar tarafından tespit edildiğini belirten Windows Central yazarı Zac Browden Microsoft’un bu hatayı bildiği halde gidermediğini iddia etti.

Microsoft açıklamasının devamında Windows 10 Spring Creators Update güncellemesinde bulunan hatanın giderilmesi için çalışmalara başladıklarını ve hatanın giderilmesinin ardından güncellemeyi dağıtmaya başlayacaklarını dile getirdi. Nisan ayının sonuna doğru Windows 10 Spring Creators Update’in yayınlanmaya başlanacağını belirten Microsoft bu güncellemeyi kademeli olarak Windows 10 kullanıcılarına sunacaklarını dile getirdi.

Hatırlanacağı gibi Microsoft geçtiğimiz aylarda yayınladığı Fall Creators Update’i de kademeli olarak yayınlamıştı. Fall Creators Update’in tüm Windows 10 kullanıcılarına gelmesi 3 ay sürmüştü. Windows 10 Spring Creators Update'i de kademeli olarak sunacak olan Microsoft'un bu güncellemeyi ne kadar sürede tüm Windows 10 kullanıcılarına dağıtacağı merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 00:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER