Bose Yakaya Takılan Hoparlör Üretti

Bose Yakaya Takılan Hoparlör Üretti

Bir çift kulaklık aldığınızı ve bunları takmanız gereken asıl yer yerine, yakanıza koyarak müzik dinlediğinizi hayal edin. Garip geliyor değil mi?

Bu artık hayal olmaktan çıktı çünkü Bose’un yeni giyilebilir hoparlörleri tam olarak aynı işlevi görüyor. SoundWear Companion Wearable Speaker adı verilen bu hoparlör, tıpkı Bluetooth kulaklıklar mantığında çalışıyor fakat onun yerine yakanıza takıyor ve dinleme yapıyorsunuz.

Bose aslında bu duruma eğilen ilk firma değil çünkü daha önce IFA  fuarında JBL de JBL Soundgear adlı benzer bir ürün tanıtmıştı.

Ne İşe Yarayacak?


Her ne kadar kulaklıklar müzik dinlemek için harika olsa da, aynı zamanda dış dünyadan gelen sesleri de engelliyorlar ve bu bazen problem teşkil edebiliyor.

Sony MDR-1000X gibi Princessbet kulaklıklar daha önce harici mikrofonlar konusunda deneysel çalışmalara örnekti fakat uzun süreli kullanımda pek başarılı olduğu söylenemezdi. SoundWear Companion Wearable Speaker teoride hem dış dünya seslerini, hem de dinlediğiniz müziği bir araya getiriyor ve bunu doğal şekilde gerçekleştiriyor. Yani evinizde otururken müzik dinlediğinizi, arada da dışarıdan sesler geldiğini düşünün.

Muhtemelen yeni Bose kulaklığı dışarıda kullanım için pek tercih edilmeyecek ama belli durumlarda evde müzik dinlemek için ideal olabilir. Örneğin hem müzik dinlemek istiyorsunuz, hem de eve gelecek kargoyu bekliyorsunuz. İşte bu gibi durumlarda yaka kulaklığı hayat kurtarıcı olabilir.

Bose SoundWear Companion Wearable Speaker’ın fiyatı ise 299.95 dolar olarak belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER