Baidu da Akıllı Hoparlör Duyurdu

Baidu da Akıllı Hoparlör Duyurdu

Çin menşeli internet devi Baidu, yapay zeka alanında çalışmalarını sürdürürken, 2014 yılında da bu alanda görev yapan Coursera kurucularından Andrew Ng’yi göreve getirmişti. Şaşırtıcı şekilde o günden bu yana firmanın kendi akıllı ev ürünlerini çıkarması epey zaman aldı. Fakat diğer rakiplerinden farklı olarak, sundukları cihaz oldukça ilginç duruyor.

İlginç Bir Akıllı Hoparlör


Yıllık olarak Baidu World etkinliğini düzenleyen firma, bir akıllı hoparlör ve evler için iki akıllı mini robot – hoparlör tanıtımı yaptı. Cihazların tamamında firmanın DuerOS adlı ses platformu bulunurken, Baidu tarafından bu yılın başında satın alınan startup firması Raven ile İsveçli ortakları Teenage Engineering kendilerine destek oldu.

Baidu’nun tanıttığı Raven H adlı bu Holiganbet akıllı hoparlör, akıllı ev ürünleri sektöründe görmeye alışık olduğumuz tarzda değil ve son derece özgün bir tasarıma sahip. Amazon Echo, Google Home ya da Çinli rakipleri Xiaomi ile Alibaba’nın ürettikleri cihazlara hiç de benzemiyor.

Raven H, üst üste konulmuş plastik karelere benziyor ve üstteki parçayı takıp çıkarmak mümkün. Aynı zamanda dokunmatik bir LED kontrolcü de var.

Cihaz önümüzdeki ay Çin’de satışa sunulacak ve fiyat olarak da 256 dolar belirlendi. Her ne kadar diğer ülkelerde çıkıp çıkmayacağı bilinmese de, ortak firma Teenage Engineering gelecekte ürünleri Çin dışında da satacaklarını dile getirmişti.

https://www.youtube.com/watch?v=vMzUC4T8HuI

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER