AMD Vega 20 Bir Linux Güncellemesinde Ortaya Çıktı

AMD Vega 20 Bir Linux Güncellemesinde Ortaya Çıktı

İşlemci pazarına yeniden geri dönüş yapan AMD bilindiği gibi yeni nesil Ryzen serisi işlemcilerin yanı sıra Vega ekran kartı serisini de kullanıcılarla buluşturmuştu. AMD’nin Nvidia’ya rakip olarak çıkarttığı Vega serisi ekran kartlarının yeni modeli Vega 20 bir Linux güncellemesinde ortaya çıktı. 

Bir zamanlar işlemci pazarında Intel ile sıkı bir rekabet içerisinde olan AMD daha sonrasında izlediği çeşitli yanlış stratejiler sebebiyle hızlı bir düşüş yaşamıştı. Geri dönmek için pek çok yol deneyen AMD Ryzen serisi işlemcilerle geri dönüşü başarmıştı. 

İşlemci pazarında hızla yükselen AMD daha sonrasında ekran kartı pazarına da geri dönmüştü. Supertotobet Vega serisi ekran kartlarıyla iyi bir geri dönüş yapan AMD’nin yeni ekran kartı Vega 20 bir Linux güncellemesinde ortaya çıktı. 

Ortaya çıkan bilgilere göre AMD’nin yeni ekran kartı 7 nanometre teknolojisiyle üretilecek. 4096 parelel işlemciye sahip olacak olan Vega 20 ayrıca düşük enerji tüketimiyle birlikte gelecek. Vega serisi grafik işlemcilerle çıtayı yukarı taşıyan AMD Vega 20 kartlarıyla bunu devam ettirecek. 32 GB HBM 2 belleğe sahip olacak olan AMD Vega 20 kartı ayrıca 4096 bit bellek arabirimi be 1 TB/s bellek bant genişliğine sahip olacak Vega 20 ayrıca yapay zeka birimine de sahip olacak. Şimdilik ne zaman tanıtılacağı bilinmeyen Vega 20 ekran kartının önümüzdeki aylarda tanıtılması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER