AMD'nin Threadripper İşlemcileri Sıvı Soğutma İle Geliyor

AMD'nin Threadripper İşlemcileri Sıvı Soğutma İle Geliyor

Popüler işlemci üreticisi AMD, yeni geliştirdiği Threadripper işlemci sınıfı ile kullanıcılarına maksimum performans sunarak çıtasını üst seviyeye çıkarmayı planlıyor. Geliştirilen Ryzen Threadripper işlemcilerin Intel Core X sınıfı işlemcilerine rakip olarak piyasada yer alacağı ve bu rekabette daha ön planda olabilmek için performansa katkı verebilmesi açısından bu işlemcilerin sıvı soğutma sistemi ile destekleneceği belirtildi.

Bilindiği üzere daha önce de AMD tarafından piyasaya sunulan 8 çekirdekli FX işlemcileri de aynı sıvı soğutma kitleri ile birlikte kullanıcılara sunulmuştu. Bununla birlikte 12 çekirdekli 1920X ve 16 çekirdekli 1950X işlemci modellerinin ABD için 9 Ağustos, Japonya'da ise 10 Ağustos tarihinden itibaren satışa sunulacağı iddia ediliyor. Bahsi geçen Betorder bu işlemci modelleri ilk Threadripper sınıfı işlemcileri olacak. Kesin olmamakla birlikte 12 çekirdekli 1920X modeli 125 W, 16 çekirdekli 1950X işlemci modeli ise 155 W TDP değerleri ile kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Ryzen Threadripper İşlemcileri TR4 Soket Kullanacak


AMD'nin Threadripper işlemci modellerinde yeni geliştirilen TR4 soket platformunu kullanacağı belirtilirken bu sokete özel bileşen üreticileri henüz soğutucu hazırlayabilmiş değil. Threadripper işlemcilerinin rakibi olan Core X ise LGA2066 soketini kullanırken bu sayede bu işlemciyi kullanan kullanıcıların soğutucu konusunda daha geniş seçeneğe sahip oldukları biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER