Assassin’s Creed Origins İçin Denuvo 4.8 Koruması Kırıldı

Bilindiği üzere Ubisoft, Assassin’s Creed Origins oyunu için ekstra koruma önlemleri almakta idi. Denuvo 4.8 koruması ile birlikte WMProtect sistemini beraber kullanarak güçlü bir güvenlik oluşturan Ubisoft’un bu önlemlerine rağmen geride bıraktığımız Ocak ayında hackerlar tarafından kırıldı.

Her ne kadar oyun kırılmış olsa da arka planda halen daha Denuvo’nun çalıştığı belirtiliyor. Bahsi geçen kırılma ile anti korsan teknolojisi Denuvo’nun sadece atlatıldığı, işlemini tam anlamıyla yitirilmediğine dikkat çekiliyor. Böylece oyunun kırılmış hali ile de herhangi bir performans sorunu yaşanmıyor.

Aynı zamanda güvenlik duvarının aşılması sonrası Denuvo tarafından programın yeni sürümü yayınlandı. Denuvo 5.0 ile birlikte Marvel vs Capcom: Infinite gibi yeni nesil oyunlarda işlev görmeye başlandı.

Şimdilik her ne kadar oyunun güvenlik durumu aşılıp crackli olarak ortaya çıksa da Assassin’s Creed Origins oyununun popülaritesine pek zarar vermeyecek gibi duruyor. Zira oyunun piyasaya çıkışı 3 aydan fazla süreyi geçerken beklenen satış rakamlarının da üst seviyelerinin görüldüğü biliniyor.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir