Apple’ın iCloud Servisi Türkiye’de Zamlandı

Geçtiğimiz günlerde App Store ve Mac Store’da indirmeye sunulan uygulamaların fiyatlarına zam yapan Apple sonrasında Apple Music servisine zam yaptığını duyurmuştu. Apple son olarak iCloud servisine zam yaptığını açıkladı.

Apple iCloud abonelerine gönderdiği mesajla 26 Şubat itibariyle iCloud tarifelerinin zamlanacağını bildirdi. 26 Şubat tarihinden sonra 50 GB depolama alanına sahip iCloud planının fiyatı 2.99 TL’den 3.99 TL’ye çıkartılırken daha önce 7.99 TL’ye satılan 200 GB’lık depolama planının fiyatı 11.99 TL’ye çıkartıldı. 29.99 TL’den satılan iCloud’un 2 TB’lık alanının fiyatının ne olacağı ise henüz bilinmiyor.

Apple’ın iCloud abonelerine gönderdiği mailde ise;

“26 Şubat tarihinden itibaren elektronik hizmetlere gelen yeni vergi sebebiyle aylık iCloud saklama alanı planınızın fiyatı değişecek. Ayda 2,99 TL olan 50 GB planınızın fiyatı artarak 3,99 TL olacak.   Saklama alanı planınız otomatik olarak 3,99 TL fiyatından yenilenecek ve planınızı değiştirmediğiniz veya iptal etmediğiniz sürece bu tutar, kayıtlı kredi kartınızdan her ay tahsil edilecek.   iCloud Ekibi” deniliyor.

Devletin artık internet üzerinden satılan uygulamalardan da vergi alacağını açıklamasının ardından pek çok kullanıcı bu durum karşısında tepki gösterse de görünüşe göre Apple ve Google fiyatları zaman kaybetmeden arttırdı.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir