Apple iOS 11.2.5 Güncellemesini Yayınladı

Apple’ın iPhone, iPad ve iPod touch modellerinde kullanılan iOS işletim sistemi yeni bir güncelleme aldı. 11.2.5 sürümüne güncellenen iOS 11’e HomePod desteği geldi.

İlk olarak WWDC 2017’de tanıtılan iOS 11 sürümü Eylül 2017’de kullanıma sunulmuştu. Diğer iOS sürümlerinden daha sorunlu olan iOS 11 sürümünde ilk olarak batarya sorunu ortaya çıkmış ve sonrasında onu bir takım performans sorunları izlemişti. Bu hataları düzeltmek için Apple bir dizi iOS 11 güncellemesi çıkartmıştı. Sorunları düzelten Apple iOS 11’e yeni özellikler eklemeye başladı.

Kısa bir süre sonra çıkacak olan Apple’ın akıllı hoparlörü HomePod desteği iOS 11.2.5 sürümüyle birlikte geldi. Kullanıcılar iOS 11.2.5 ile birlikte artık iOS 11 yüklü olan cihazlarından HomePod’larını kontrol edebilecekler.

iOS 11.2.5 sürümüyle birlikte sesli asistanı Siri’yi daha akıllı hale getiren Apple yeni özellikle birlikte Siri’ye haberleri okutturacak. Varsayılan olarak The Washington Post’tan haberleri okuyacak olan Siri kullanıcıların tercihlerine göre Fox News ve CNN gibi kaynakların haberlerini de okuyabilecek.

Kısa bir süre önce chaiOS bağlantısının neden olduğu iMessage çökmelerini de çözen Apple iOS 11.2.5 güncellemesini Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını izleyerek yükleyebilirsiniz.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir