Apple ile Samsung Arasındaki 7 Yıllık Dava Sona Erdi!

Akıllı telefon dünyasının iki devi olan Aplle ile Samsung arasında 7 yıldır süregelen patent davası sonuçlandı! Mahkeme 7 yıldır devam eden patent davasında sona Amerika merkezli Apple firmasını haklı buldu!
apple vs samsung

Apple firmasını haklı bulan mahkeme, Samsung’a yaklaşık 539 milyon dolar tazminat cezası verdi. Apple firması tarafından yapılan resmi açıklamada ise Samsung’un ürünlerinde Apple’ın ürünlerini kopyaladığı ve benzeri tasarım çizgilerini kullandığını belirterek tazminat ödemek zorunda kalmalarını memnuniyetle karşıladıklarını belirttiler.

7 Yıllık Dava Sona Erdi!

apple vs samsung

Dünya genelinde en çok akıllı telefon satan ilk 2 firma olan Apple ve Samsung arasındaki patent davası ilk olarak 2011 yılında başladı. Apple firması 7 yıl önce Samsung firmasının tablet ve akıllı telefon modellerinde kendi ürünlerini birebir taklit ettiği gerekçesiyle mahkemede dava açmıştı.

7 yıldır süren dava aslında 6 yıl önce sona ermiş Samsung suçlu bulunmuştu. Dava sonuçlanmasına rağmen tazminat miktarına ilişkin ortada bulunan belirsizlik sebebi ile bir süre daha devam eden dava aradan geçen 7 yıldan sonra karara bağlandı. Samsung daha önce benzer dava sonucu Apple’a yaklaşık 400 milyon dolar tazminat ödemişti.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir