Apple HomePod Satışa Sunuldu

Apple’ın ev tipi akıllı hoparlörü HomePod satışa çıktı. Sanal asistan Siri ile güçlenen HomePod, yaz aylarında düzenlenen WWDC etkinliklerinde resmi olarak duyurulmuştu.

Tanıtım tarihinde HomePod ile ilgili olarak satış tarihi 2017 sonu gösterilmişti. Ancak Apple da ürünlerini zamanında piyasaya süremeyen şirketler arasına girdi ve HomePod 2 ay gecikmeli olarak satışa sunuldu.

Apple HomePod ürünü şimdilik İngiltere, Avustralya ve ABD üzerinde satışa sunulurken 2018 yılının ikinci çeyreğinde Fransa, Almanya ve Kanada müşterilerinin de beğenisine sunulacak. Global anlamda satışın bu yılın ikinci yarısından erken olmayacağı düşünülüyor. Aynı zamanda ülkemizde Apple’ın akıllı hoparlörünün satışa çıkıp çıkmayacağı ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor.

Teknoloji devi Apple’ın akıllı hoparlörü HomePod ürünü rakiplerine göre yüksek fiyatı ile bir adım geriden piyasayı takip edebilir. Avrupa fiyatı 349$ olan HomePod’ın vergisiz olarak ülkemizde 1.336₺ seviyesinde bir fiyat etiketi olduğu, bunun vergilerle birlikte 3 bin lira seviyesine kadar çıkabileceği düşünülüyor.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir