Adobe XD CC Tamamen Ücretsiz Oldu!

Grafik ve Web tasarımcıların gözde programlarından bir tanesi olan Adobe XD CC Starter pack tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunuldu.
Adobe XD CC

Adobe’nin en çok tercih edilen ara yüz tasarım programı olan XD CC Adobe tarafından kalıcı olarak ücretsiz hale getirildi!

Yıllık fiyatı 120 Dolar yani yaklaşık 540 TL olan XD CC programı Adobe tarafından kalıcı olarak ücretsiz hale getirildi. Adobe tarafından yapılan açıklama ise yazılımcıları ve tasarımcıların güzünü bir hayli güldürecek cinsten. Firma yaptığı açıklamada “bu sadece bir başlangıç” demekle yetindi.

Adobe XD CC Starter Kit Tamamen Ücretsiz Oldu!

Adobe XD CC

Uygulama, web sitesi ve kullanıcı ara yüzlerinin tasarlanmasını sağlayan Adobe XD uygulaması masaüstü ve mobil sürümleri için geçerli olmak üzere ücretsiz olarak erişime açıldı. Adobe XD CC Starter kiti tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunuldu.

Adobe tarafından 2013 yılında bulut tabanlı abonelik sistemine geçerek yasa dışı kullanımların önüne geçmeyi başardı. 2016 yılında da deneme sürümlerinde kısıtlamaya giden firma birçok uygulaması konusunda oldukça sıkı bir politika yürütmeye başladı. Bu politikaların ardından uygulamaları ücretsiz sunmasının ardında Adobe tarafından geliştirilmekte olan UX ve UI uzmanlık alanında yazılımların daha çok kullanılmaya başlanması olarak görülüyor.

Etiketler
Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir