ABD’de Havayolu Şirketleri Akıllı Bavulları Yasaklıyor

Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte hayatımıza giren özellikle mobil cihazları şarj edebilmesi ile adından sıkça söz ettiren ve seyahat bağımlılarına oldukça kolaylık sağlayan akıllı bavullar, ABD'de bulunan bazı havayolu şirketleri tarafından yasaklandı.

Mobil cihaz şarj desteği veren ve bunun yanında kendi kendine hareket edebilme yeteceği olan teknoloji ürünü akıllı bavullar, ABD’de bazı havayolu şirketleri tarafından yasaklı ürünler olarak kayıt altına alınmaya başlandı.

Akıllı bavullar, sık seyahat edenler için oldukça kullanışlı olmasıyla birlikte kullanıcılarına konfor ve rahatlık sağlarken aynı şey havayolu şirketleri için söylenemiyor. Amerika’da bulunan bazı havayolu şirketleri bu konuda önemli bir kararın altına imza atarak oldukça şaşırtıcı bir hamle yaptılar.

ABD Havayolları tarafından çıkarılabilir pillere sahip olmayan akıllı bavulların güvenlik nedeniyle yasaklandığı belirtildi. 15 Ocak 2018 tarihi ile yürürlüğe girecek olan bu yasakla birlikte ABD’de bulunan birçok havayolu şirketi bu özellikteki bavullarla seyahat edilemeyeceğini duyurdu.

Akıllı bavullar için alınan bu kararın altında lityum iyon pillerin yer aldığı, bu pillerin yangın riski ile şirketleri tedirgin ettiği belirtilirken bu özellikteki pillerin günümüz teknolojisinde binlerce üründe kullanıldığı göz önüne alındığında ilginç bir karar olarak değerlendirildi.

Bilindiği üzere havayolu şirketleri güvenlik önlemleri nedeniyle akıllı cihazlar kategorisinde birçok ürünle seyahatin mümkün olmadığını daha önceden de karşılaşılmıştı. Özellikle batarya patlamaları ile ünlenen Samsung Galaxy Note 7 modelinin de uçaklara girişi yasaklanmıştı.

Alınan karar sonrası akıllı bavul üreticilerinin havayolu firmaları ile bir araya gelerek durumu değerlendirecekleri, ürünlerinin güvenilirliği ile ilgili birçok kanıtı şirketlere sunacakları belirtildi. Ancak alınan bu kararın değişip değişmeyeceğini önümüzdeki günler gösterecek.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

haber yorum
Lisette

Yorum Tarihi: 2018-01-05 10:40:18

You alreadʏ know what Pastor Johansѕon informed us oon Sunday is that God really likes worship. Daddy added.